niedziela, 6 listopada 2016

Must have!- PAŹDZIERNIK

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dziś porozmawiamy sobie o...
Tak, tak o nowościach książkowych w minionym miesiącu, które chcę mieć/ przeczytać.
Sama jakoś nie słyszałam o wielu premier ani żadnej nie wyczekiwałam, jednak mimo to mam nadzieję, że coś mnie oraz Was zainteresuje.
Bez przedłużania przedstawię Wam dziś sześć z wielu jak się okazało książek o których słyszałam, że mają swoją premierę.

Tytuł: "Jesteś moim niebem"
Autorka: Magdalena Piotrowska
Data premiery: 19.10.2016
Wydawnictwo: Muza
Kilka słów od wydawnictwa:"Jesteś moim niebem" - przejmująca, niezwykle intymna opowieść o rozczarowaniu, bólu, strachu, rozpaczy i tęsknocie. To zapis najgłębszych uczuć i najtrudniejszych emocji, z którymi zmaga się córka po przedwczesnej i nagłej utracie matki. Nowotwór płuc, wyrok śmierci z ust sędziego w lekarskim kitlu i błyskawiczna egzekucja wyroku to dramatyczne zdarzenia, które wstrząsają całym światem bohaterki tej historii, poddają w wątpliwość wszystko, w co wierzyła i co dawało jej poczucie bezpieczeństwa. 
Dlaczego: Jestem ciekawa tego jaki wpływ wywrze na mnie ta historia. Jak odpowiem na zadane w niej pytania? Znany już chyba wszystkim:
Tytuł: "Harry Potter i przeklęte dziecko"
Autorka: J. K. Rowling
Data premiery: 22.10.2016
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kilka słów od wydawnictwa:Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.
Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.Dlaczego: To "nowa" część Harr'ego. Czemu by jej nie przeczytać nawet by zobazyć o co to wielkie "halo"?

Tytuł: "Magnus Chase i bogowie Asgardu. Młot Thora"
Autor: Rick Riordan 
Data premiery: 26.10.2016
Wydawnictwo: Galeria Książki
Kilka słów od wydawnictwa:Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni – najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga. 
Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.Dlaczego:Czytałam pierwszą część tej historii i ciekawi mnie jak rozwinął ją "Wujek Rick". Ponadto to wydanie jeszcze bardziej mnie zachęca do przeczytania!

Tytuł: "Milion cudownych listów"
Autorka: Jodi Ann Bickley
Data premiery: 26.10.2016
Wydawnictwo: Insignis
Kilka słów od wydawnictwa:Kiedy Jodi Ann Bickley miała pięć lat, zmarła jej ukochana babcia. Mama Jodi zachęciła ją, by napisała list do babci, i zapewniła, że listonosz dostarczy go do nieba. Dziewczynka zapamiętała, jak napisanie listu pocieszyło nie tylko ją, ale i mamę. To doświadczenie sprawiło, że jako nastolatka Jodi zaczęła pisać pełne optymizmu liściki i notki, którymi podnosiła na duchu nieznajomych. 
Latem 2011 roku Jodi wiodła szczęśliwe życie. Udało się jej przezwyciężyć różne trudności, angażowała się w działalność artystyczną i z nadzieją patrzyła w przyszłość. To właśnie wtedy zachorowała na zapalenie mózgu i na długie tygodnie trafiła do szpitala. 
Przykuta do łóżka i załamana, Jodi doszła do wniosku, że albo się podda, albo wykorzysta ten czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając tych, którym mniej lub bardziej nie układa się w życiu, by skontaktowali się z nią, a ona napisze do nich pokrzepiające listy. 
Odzew był nieprawdopodobny. 
Przeczytajcie inspirującą historię Jodi i jej miliona cudownych listów. Dlaczego: Okładka przyciąga wzrok, historia podobnie a to, że poleca ją Regina Brett i mój ulubiony piosenkarz to kolejny powód by czytać!

Tytuł: "Nie poddawaj się"
Autorka: Rainbow Rowell
Data premiery: 12.10.2016
Wydawnictwo: Harpercollins
Kilka słów od wydawnictwa:Ulubiony książkowy bohater znanej z „Fangirl” Cathy powraca z własną historią. Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka. Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami. „Rób swoje” to powieść o magii, duchach, miłości i tajemnicy. Jest w niej tyle pocałunków i sekretów, ile można się spodziewać w książce Rainbow Rowell, autorki „Fangirl”, ale pojawia się tu znacznie więcej wampirów i innych potworów.
Dlaczego: Fanifiction dotyczące książki Rainbow Rowell? To na pewno będzie ciekawe.

Tytuł: "Prawdodziejka"
Autorka: Susan Dennard
Data premiery: 12.10.2016
Wydawnictwo: SQN
Kilka słów od wydawnictwa:Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast. 
Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało. 
Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę. Dlaczego: O tej historii wiele słyszałam dzięki pudełku subskrypcyjnemu wydawnictwa SQN jestem równie ciekawa co niesie ze sobą.


A Wam jaka premiera wpadła do oka w minionym miesiącu?
Pozdrawiam,
Wikix

12 komentarzy:

 1. "Harry..." to prawdziwe must have :)
  A "Nie poddawaj się" jak na razie jest średni, ale chyba będzie się rozkręcało! (pst, pożyczę ci)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno przeczytam Harry'ego, jak tylko skończę wreszcie czytać Insygnię Śmierci :P Oprócz tego ciekawi mnie nawet "Prawdodziejka".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba sama zrobię podobnie- odświeżę sobie całą serię i wezmę się za ten 'dodatek :)

   Usuń
 3. Najbardziej ciekawi mnie "Prawdodziejka" i "Milion cudownych listów"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może będzie okazja po nie sięgnąć. :)

   Usuń
 4. Tam gdzie czarodzieje tam i Wiedźma! Premiera HP nie mogła się beze mnie odbyć!
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam "Nie poddawaj się" - mi książka bardzo przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo w takim razie, jesli tylko będę miała okazję to po nią sięgnę :)

   Usuń
 6. O, Prawdodziejkę będę czytać, bo moja koleżanka ja ma i mi pożyczy. ;)

  OdpowiedzUsuń