czwartek, 4 maja 2017

#2 Kraina drzew

Drzewo – wieloletnia roślina o zdrewniałym jednym pędzie głównym albo zdrewniałych kilku pędach głównych i gałęziach tworzących koronę w jakimkolwiek okresie podczas rozwoju rośliny. Do drzew zaliczają się największe rośliny lądowe.~Wikipedia

Ciocia Wikipedia ładnie nam to wszystko wyjaśniła.
Ale! Kogo to tak naprawdę interesuje?
Bo wiecie... Pamiętajcie to tajemnica!
Drzewa się wycina. Zaburza przy okazji cyrkulację powietrza, zabiera dom licznym zwierzątkom, pali i... Zamienia na książki! I tę ostatnią kwestię mam zamiar tu poruszyć. Zapraszam na czytelnicze podsumowanie minionych 4 miesięcy :)

Od 1 stycznia do 30 kwietnia włącznie przeczytałam razem 18 książek. Nie zaszalałam, lecz uważam, że to i tak całkiem dobry wynik. Wymieńmy sobie tytuły:

9 styczeń- "Wszystko to co wyjątkowe" Matthew Quick
14 styczeń- "Prawie jak gwiazda Rocka" Matthew Quick
26 styczeń- "Historia pszczół" Maja Lunde
29 styczeń- "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick
3 luty- "Prawo Mojżesza" Amy Harmon (BOOK TOUR)
11 luty- "Dziesięć płytkich oddechów" K. A. Tucker
11 luty- "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" Robert B. Cialdini
?- "Jedno małe kłamstwo" K. A. Tucker
25 luty- "Światło, którego nie widać" Anthony Doerr
1 marzec- "Ponad wszystko" Nicola Yoon
10 marzec- "Pieśń Dawida" Amy Harmon
21 marzec- "Marsjanin" Andy Weir
24 marzec- "Mleko i miód" Rupi Kaur
29 marzec- "Confess" Collen Hoover
5 kwiecień- "Bez szans" Mia Sheridan
16 kwiecień- "Real" Katy Evans
22 kwiecień- "Zero" Marc Elsberg
30 kwiecień- "Pokolenie Ikea" Piotr C.

Jak możecie zauważyć przewinęłam się przez wiele gatunków, ba! Nawet przez dwa rodzaje literackie co jest dla mnie rzadkością. Zdecydowanie przeważają to proste i często przewidywalne "młodzieżówki" do tej drugiego określenia można z pewnością zaliczyć "Ponad wszystko", którą czyta się szybko, ale zna się zakończenie od początku.
Muszę tutaj wspomnieć o książce pana Cialdini'ego. Nawet nie wiecie jak bardzo otworzyła mi oczy. Możecie pomyśleć "eee książka psychologiczna, nic nie zrozumiem.." Nic bardziej mylnego! jest napisana bardzo prosty i zrozumiały sposób. Przeważają tam przede wszystkim przykłady. Autor co najwyżej odwołuje się do badań i krótko je opisuje.
W styczniu przeczytałam aż trzy książki jednego autora. Panie Szybki zapraszamy pod naszą lupę! Historie przedstawione w tych lekturach przedstawiają różne problemy. Zmuszają do myślenia i przy okazji czyta się je szybko i gładko, lecz czy przy okazji zostają w pamięci? Cóż.. Z tym juz trochę gorzej.
Poezja pani Rupi. W zeszycie w którym spisuję tytuły przeczytanych książek postanowiłam dopisywać także jedno zdanie/ słowo opisujące moje wrażenia, myśli po przeczytaniu danej pozycji. Ta książka znana pewnie większości jak nie każdemu z Was zawiera taki dopisek: "Niewypowiedziane przez mnie myśli", ponieważ czytając te wiersze czułam jakbym pisała je ja. Chyba nie muszę nic więcej dodawać.
Po Mii Sheridan spodziewałam się więcej...
Kochacie książki w których bohaterowie mają świetne poczucie humoru? W takim razie musicie sięgnąć po "Marsjanina". Spodziewałam się trochę bardziej zakręconego zakończenia, ale takie też może być. Wracając... Czytając perypetie człowieka, który pozostał na Marsie będziecie mieli uśmiech od ucha do ucha, więc nie radzę czytać wśród innych!
Po raz pierwszy sięgnęłam po kryminał z własnej woli. Dużo informacji zawarte w książce "Zero" odnośnie technologii, algorytmów, statystyk było dla mnie czymś cudownym. Po drugie do samego końca tak naprawdę nie wiedzieliśmy kto jest złym charakterem. Po trzecie trochę gubiłam się w perspektywach, ale to działa tylko na plus. Podziwiam tego autora. Mój mózg wyparował, gdy skończyłam tą historię, serio.

Jesteście tutaj? Przeczytaliście wszystko? Jestem w szoku. Na prawdę.
To tyle odnośnie tego co czytałam. Jeśli chcecie więcej to zaglądnijcie do reszty postów!
4 komentarze:

 1. Ej no, jak wymyśliłaś ten wstęp? Genialny^^
  Dobry wynik :P
  Jak różnorodnie w tych przeczytanych książkach :)
  Marsjanin <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam dobrego nauczyciela :P
   Dziękuję ;)

   Usuń
 2. Ten wstęp <3
  Gratuluję wyniku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się spodobał :) Dziękuję! ♥

   Usuń